Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

inauguracja roku w IDI

W dniu 12 października 2017 r. w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Do udziału w niej zaproszeni zostali przede wszystkim studenci I roku. Inaugurację prowadził dyrektor Instytutu dr Tomasz Chrząstek.

Uroczystość rozpoczęła się od dobrych wiadomości dla studentów i Instytutu oraz zapowiedzi zbliżających się wydarzeń:

  • W rankingu kierunków studiów – Perspektywy 2017, IDI zajął wysokie dwunaste miejsce, wyprzedzając nawet starsze uczelnie, z większym doświadczeniem.
  • Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Instytutowi pozytywną ocenę do prowadzenia studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia I i II stopnia.
  • 18 października gościem Instytutu będzie Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny „Expressu Ilustrowanego”, w przeszłości korespondent wojenny.
  • 26 października przyjedzie Marcin Olkowicz, generalny dyrektor Związku Firm Public Relations.
  • Powstanie nowa siedziba dla Instytutu – Centrum Komunikacji Medialnej. Studenci rozpoczynający studia w tym roku mają szanse je kończyć w nowym budynku.

W kolejnej części słuchacze otrzymali zaproszenie do współpracy z Radiem Fraszka, wysłuchali starszej koleżanki Agaty Chrobot, która podzieliła się doświadczeniami z pracy dziennikarskiej w „Echu Dnia”, oraz Katarzyny Ostrowskiej, przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

Ostatnim elementem spotkania był, tradycyjnie, wykład inauguracyjny na temat „Po co dziennikarzowi filozofia w epoce post-prawdy i fake news”. Wygłosił go dr hab. prof. UJK Jacek Rodzeń. Po nim dr Tomasz Chrząstek ogłosił otwarcie roku akademickiego 2017/2018.

Karina Staniszewska, Daria Drozd

Zobacz galerię zdjęć 

Top