Instytutowa inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Nowy rok, nowe możliwości

inauguracja roku

10 października o godz. 12:00 w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji kolejny rok akademicki oficjalnie rozpoczęli studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Podczas przemówień i wykładu w tym roku najwięcej uwagi poświęcono tematyce dotyczącej radia.

Jak co roku inaugurację rozpoczął dyrektor Instytutu, dr Tomasz Chrząstek. Podkreślał, jak ważne jest korzystanie z szans i możliwości oraz otwartość na innych. – Stajecie się studentami i mam nadzieję, że to świadoma decyzja. Cieszy nas, że zdecydowaliście się tu studiować. Wykorzystujcie swoją szansę, ponieważ macie taką możliwość – zwracał się do studentów I roku dziennikarstwa. Nie zabrakło anegdot i dowcipów. Dr Tomasz Chrząstek poinformował również o spotkaniach ze znanymi osobistościami ze świata mediów, które będą się wkrótce odbywać, oraz o nowej siedzibie Instytutu, która jest obecnie w budowie, a jej otwarcie planuje się na październik 2019.

Następnym punktem programu była opowieść o projekcje ERASMUS+ Kamila Strząbały, studenta I roku drugiego stopnia, który wyjechał w ramach projektu na Węgry oraz do Portugalii. Przedstawił on w skrócie, na czym polega ERASMUS+ i jakie korzyści niesie udział w nim oraz jak fascynujące mogą być podróże połączone z nauką.

W dalszej kolejności głos zabrali mgr Stanisław Blinstrub, redaktor Radia Kielce i Marek Picheta, redaktor naczelny studenckiego Radia Fraszka. Opowiedzieli o tym, jak ważna jest praktyka na studiach dziennikarskich oraz zachęcali do pracy w studenckim radiu. – Nie studiujcie biernie. Bierzcie czynny udział w życiu uczelni, aby w przyszłości zyskać doświadczenie – radził młodym żakom Marek Picheta. – Dzięki wam Radio Fraszka może stać się sporą rozgłośnią radiową w Kielcach – dodał.

Zwieńczeniem był wykład inauguracyjny prof. dr hab. Jolanty Chwastyk–Kowalczyk pt. III Program Polskiego Radia to nie jest Trójka, którą kochamy, poświęcony wpływowi polityki na audycje radiowe.

Teraz studentów czeka dużo nauki i cierpliwości oraz pierwsza sesja egzaminacyjna w styczniu. Pozostaje tylko życzyć powodzenia.

 

Ewa Błońska

Top