I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie na zajęciach w IDI

19 kwietnia 2017 roku na zaproszenie studentów z Radia Fraszka na zajęcia warsztatowe do IDI przyjechały klasy Id i IId z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Warto przypomnieć, że nasz Instytut pełni patronat na klasami o profilu dziennikarskim z LO im. Mikołaja Reja i nie były to pierwsze zajęcia zorganizowane dla tego LO, ale pierwsze w siedzibie IDI. Tym razem licealiści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez naszych studentów radiowców i mgra Stanisława Blinstruba (opiekuna Radia Fraszka oraz dziennikarza Radia Kielce).

Uzupełnieniem tych zajęć był wykład akademicki nt. wyzwań jakie stoją przed współczesnym dziennikarstwem – wygłoszony przez dr Tomasz Chrząstka Z naszymi gośćmi spotkała się również dr hab. prof. UJK Renata Piasecka-Strzelec, która rekomendowała licealistom literaturę przydatną do tego, by dobrze przygotować się do kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Nie sposób w tym miejscu pominąć faktu, że uczniowie LO im. Mikołaja Reja stanowią co roku największą grupę uczestników Olimpiady Wiedzy o Mediach z województwa świętokrzyskiego, co przyniosło szkole już drugi rok z rzędu nagrodę rzeczową.

Mamy nadzieję, że i w tegorocznej edycji Olimpiady nie zabraknie uczestników z Jędrzejowa.