Warsztaty Google News Lab

Warsztatu Google News Lab
W poniedziałek 15 października 2018 roku, zachęcamy studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej do udziału w warsztatach z zakresu wykorzystania narzędzi internetowych w pracy dziennikarskiej, które poprowadzi Daniel Rząsa z Google News Lab. Spotkanie odbędzie się w sali 115 o godz. 10.00

Warsztaty Google News Lab będą podzielone na kilka części, m.in. wyszukiwanie zaawansowane i newsgathering, podstawowa weryfikacja zdjęć i filmów, mapowanie czy Google Trends. Zostaną zaprezentowane narzędzia, które mogą pomóc dziennikarzowi w researchu oraz prezentacji wyników swojej pracy, a także i przykłady najlepszych praktyk ze świata, regionu i z Polski. Będzie można zobaczyć m.in. w jaki sposób można ściągać wysokiej jakości zdjęcia z Google Earth Pro (za darmo), jak newsroomy w swojej pracy używają Google Maps, StreetView, narzędzia Google Dane Publiczne.  Zostanie także zaprezentowane jak weryfikować kontent z social media zanim zdecydujemy się na publikację. Dodatkowym elementem warsztatów będzie omówienie jak działa Google Trends oraz pokazanie przykładów, w jaki sposób można używać tego narzędzia, także w kontekście relacji z wyborów.

Szkolenie poprowadzi Daniel Rząsa
Daniel Rząsa współpracuje z Google News Lab jako Teaching Fellow, CEE, od początku grudnia 2017. Zanim dołączył do News Lab, przez wiele lat pracował jako dziennikarz w Polsce i Wielkiej Brytanii, m.in. jako reporter w Citywire i HFMWeek w Londynie, a także szef redakcji Forsal.pl i zastępca kierownika działu Biznes w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jest absolwentem kierunku MA Financial Journalism na City, University of London, a także prowadzonego przez Radę Europy i Europejską Akademię Dyplomacji programu Visegrad School of Political Studies. Brał udział w kilku międzynarodowych programach dziennikarskich, m.in. Foreign Correspondents Programme w Helsinkach, EU Journalism Training w redakcji EurActiv.com w Brukseli, Marjorie Deane Summer Schools w Szanghaju i Nowym Jorku oraz M100 Youth Media Workshop w Poczdamie.
Top